Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CBA zatrzymało lekarkę podejrzaną o wystawianie fałszywych zaświadczeń

0
Podziel się:

Zarzuty wystawiania fałszywych zaświadczeń
lekarskich m.in. dla ZUS usłyszała zatrzymana przez CBA lekarz-
neurolog Danuta M. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Zarzuty wystawiania fałszywych zaświadczeń lekarskich m.in. dla ZUS usłyszała zatrzymana przez CBA lekarz- neurolog Danuta M. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Jak poinformował PAP w czwartek Piotr Kaczorek z CBA, lekarka, która prowadziła dwa gabinety: w Warszawie i Mińsku Mazowieckim, w latach 2005-2007 miała brać pieniądze za wystawianie długoterminowych zwolnień lekarskich dla ZUS.

Ponadto, jak zaznaczył, w jednym przypadku nieprawdziwe zaświadczenie utrudniło działania organów ścigania, gdyż osoba, której Danuta M. wystawiła zwolnienie, dzięki niemu nie usłyszała w planowanym terminie zarzutów.

Łącznie, jak podało CBA, Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, przedstawiła lekarce 11 zarzutów o charakterze korupcyjnym. Jednak Biuro nie wyklucza, że lekarka mogła wystawić więcej fałszywych zwolnień.

Jak dodał Kaczorek, funkcjonariusze CBA przeszukali gabinety M. oraz jej mieszkanie i zabezpieczyli dokumentację mogącą stanowić dowód w sprawie. Lekarka została tymczasowo aresztowana.

CBA zaznacza, iż sprawa lekarki pojawiła się jako jeden z wątków innego śledztwa, w którym pod zarzutami korupcyjnymi zatrzymano m.in. funkcjonariusza policji. (PAP)

mja/ pz/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)