Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CBOS: 39 proc. zwolenników rządu Tuska; 26 proc. przeciwników

0
Podziel się:

Do zwolenników rządu Donalda Tuska zalicza się niemal dwie piąte badanych
(39 proc.), a co czwarty ankietowany (26 proc., o 2 pkt mniej niż w sierpniu) uważa się za jego
przeciwnika - wynika z sondażu CBOS przekazanego w czwartek PAP.

Do zwolenników rządu Donalda Tuska zalicza się niemal dwie piąte badanych (39 proc.), a co czwarty ankietowany (26 proc., o 2 pkt mniej niż w sierpniu) uważa się za jego przeciwnika - wynika z sondażu CBOS przekazanego w czwartek PAP.

Blisko co trzecia osoba (32 proc., o 2 pkt więcej niż przed miesiącem) wyraża obojętność wobec urzędującego gabinetu.

Z sondażu wynika, że zwiększyła się akceptacja premiera Donalda Tuska. W stosunku do sierpnia o 3 pkt (do 47 proc.) wzrósł odsetek osób zadowolonych z szefa rządu. Niezadowolenie z tego, że pracami Rady Ministrów kieruje Donald Tusk, wyraża 37 proc. respondentów (spadek o 4 pkt).

W świetle ankiety, nieco polepszyły się opinie o wynikach działalności rządu. W ciągu miesiąca o 3 pkt (do 42 proc.) zmalała grupa ankietowanych krytykujących dotychczasowe rezultaty jego działań. Liczba ocen pozytywnych wzrosła o 2 pkt (do 43 proc.).

Minimalnie poprawiły się opinie o polityce gospodarczej rządu, jednak nadal przeważa przekonanie, że jego działania w tej sferze nie stwarzają szans poprawy sytuacji ekonomicznej kraju (wyraża je 49 proc. badanych) - wynika z ankiety CBOS. Z nadzieją oczekuje efektów polityki gospodarczej tego gabinetu 36 proc. ankietowanych (o 2 pkt więcej niż w sierpniu).

Autorzy sondażu zwracają uwagę, że wrześniowe notowania rządu są nieco lepsze niż uzyskane w poprzednim sondażu. Jak piszą, "wprawdzie obserwowane zmiany są niewielkie, jednak potwierdzają ubiegłomiesięczną poprawę w społecznym odbiorze gabinetu Donalda Tuska. Obecna ekipa rządowa od początku swojej działalności niezmiennie ma więcej zwolenników niż przeciwników, sam premier zaś cieszy się akceptacją znacznej części społeczeństwa".

CBOS zauważa, że "po okresie przewagi krytycznych ocen wyników pracy tego gabinetu, obecnie opinie pozytywne i negatywne się równoważą. Od początku doniesień o światowym kryzysie finansowym przeważa sceptycyzm w ocenie szans poprawy sytuacji gospodarczej w wyniku działań obecnego rządu.

Sondaż przeprowadzono w dniach 3-9 września na reprezentatywnej (1086) próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.(PAP)

la/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)