Notowania

wiadomości
25.10.2013 12:53

CBOS: w październiku 20 proc. zwolenników rządu, 46 proc. przeciwników

W październiku rząd cieszył się 20-proc. poparciem; negatywnie o Radzie Ministrów wypowiedziało się 46 proc. - wynika z sondażu CBOS. Z tego, że na czele rządu stoi Donald Tusk, zadowolonych było 25 proc. badanych, a niezadowolonych 61 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W październiku rząd cieszył się 20-proc. poparciem; negatywnie o Radzie Ministrów wypowiedziało się 46 proc. - wynika z sondażu CBOS. Z tego, że na czele rządu stoi Donald Tusk, zadowolonych było 25 proc. badanych, a niezadowolonych 61 proc. *

W porównaniu z wrześniem grupa zwolenników rządu zmniejszyła się o 3 punkty procentowe; przeciwników rządu przybyło - o 1 punkt proc. Obojętnych wobec obecnego gabinetu było w październiku 30 proc., czyli o 1 pkt proc. więcej niż miesiąc temu. 4 proc. badanych nie wyraziło opinii nt. rządu.

Z tego, że na czele rządu stoi Donald Tusk, zadowolenie wyraziło w październiku 25 proc. respondentów, czyli o 3 pkt proc. mniej niż we wrześniu. Niezadowolonych z tego faktu jest 61 proc. badanych - o 2 pkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu. Zdania w tej kwestii nie wyraziło 14 proc.

Dobrze wyniki działalności rządu Tuska od czasu ponownego objęcia przezeń władzy oceniło w październiku 20 proc. badanych - o 3 pkt proc. mniej niż we wrześniu. Negatywną ocenę wystawiło 67 proc. ankietowanych - tyle samo, ile w poprzednim miesiącu. Opinii nie wyraziło 13 proc.

Według 19 proc. ankietowanych polityka obecnego rządu stwarza szanse na poprawę sytuacji gospodarczej (spadek o 1 pkt proc); natomiast zdaniem 70 proc. (bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem) nie daje ona takich szans. 11 proc. respondentów nie wyraziło zdania w tej kwestii.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 3-9 października na liczącej 1066 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. (PAP)

sdd/ par/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz