Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CBŚ zatrzymało kolejną osobę zamieszaną w nielegalny handel bronią

0
Podziel się

CBŚ zatrzymało w Obornikach koło Poznania
kolejną osobę zamieszaną w nielegalny handel bronią - poinformował
w poniedziałek PAP rzecznik komendanta głównego policji podinsp.
Mariusz Sokołowski.

bEjcgzTV

CBŚ zatrzymało w Obornikach koło Poznania kolejną osobę zamieszaną w nielegalny handel bronią - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik komendanta głównego policji podinsp. Mariusz Sokołowski.

Do zatrzymania Andrzeja D. doszło w minionym tygodniu, jednak policja poinformowała o tym dopiero w poniedziałek. W sumie od września 2008 r. do aresztów trafiło osiem osób podejrzanych o handel bronią.

Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

bEjcgzTX

Andrzej D. podejrzany jest o nielegalne posiadanie broni oraz o handel nią. "W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli karabin firmy Mauser, wyposażony w lunetę. Zabezpieczyli także amunicję" - powiedział Sokołowski.

Śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna wywiózł za granicę i sprzedał rewolwer z ostrą amunicją. Zdaniem oficerów prowadzących sprawę podejrzany był powiązany z osobami, które już wcześniej trafiły do aresztu za handel bronią. "Zatrzymanie Andrzeja D. jest efektem śledztwa prowadzonego przez CBŚ wspólnie z Prokuraturą Krajową w Poznaniu" - poinformował Sokołowski.

Pod koniec stycznia br. w Obornikach i Jastrowiu pod Piłą, w swoich mieszkaniach zatrzymani zostali: Leszek K., Bogdan S. i Bogusław P. Policjanci w trakcie przeszukania znaleźli kilkanaście elementów broni. Zostały one zabezpieczone i przekazane do badań przez biegłych balistyków, którzy zbadają, z jakiej broni pochodzą i czy broń ta nie była wykorzystywana do popełnienia przestępstw - informuje Komenda Główna Policji.

Jak podaje policja, na początku września ubiegłego roku w przygotowaną zasadzkę wpadli dwaj przestępcy. Policjanci bezpośrednio po transakcji sprzedaży broni zatrzymali pod Poznaniem 64-letniego Grzegorza S. Mężczyzna w swoim samochodzie przewoził kilka sztuk broni typu mauser i browning oraz amunicję, którą właśnie kupił.

bEjcgzUd

Jeszcze tego samego dnia w ręce funkcjonariuszy CBŚ wpadł sprzedawca broni 35-letni Sebastian S.

"Oficerowie CBŚ sprawdzą, czy broń ta nie trafiła do zorganizowanych grup przestępczych" - powiedział Sokołowski. Jak dodał, funkcjonariusze CBŚ zapowiadają kolejne zatrzymania.(PAP)

gdy/ itm/ mow/

bEjcgzUy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)