Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zatrzymanie
01.11.2007 18:25

CBŚ zatrzymało kolejne osoby powiązane z gangiem wołomińskim

Trzech kolejnych członków grupy przestępczej powstałej po rozbiciu gangu wołomińskiego, zatrzymali w Warszawie funkcjonariusze CBŚ. To ciąg dalszy akcji przeprowadzonej trzy tygodnie temu, gdy ujęto osiem osób.

Podziel się
Dodaj komentarz

Trzech kolejnych członków grupy przestępczej powstałej po rozbiciu gangu wołomińskiego, zatrzymali w Warszawie funkcjonariusze CBŚ. To ciąg dalszy akcji przeprowadzonej trzy tygodnie temu, gdy ujęto osiem osób.

Przy zatrzymanych znaleziono m.in. dwa kilogramy amfetaminy. Wszyscy trzej trafili do aresztu - poinformował PAP w czwartek Andrzej Baranowski z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Zatrzymano też dwóch policjantów z Wołomina (jeden jest na emeryturze), podejrzanych o współpracę z gangiem.

Zatrzymań dokonali funkcjonariusze białostockiego zarządu CBŚ (miejscowa delegatura Prokuratury Krajowej prowadzi w tej sprawie śledztwo) oraz tzw. zarządu operacji specjalnych CBŚ, a także stołeczni i wołomińscy policjanci.

Zatrzymani, kolejni członkowie grupy przestępczej mają 29-37 lat. Ukrywali się od akcji sprzed trzech tygodni, gdy zatrzymano osiem osób, a przy nich ok. 1,5 kilograma narkotyków i 163 tys. zł.

Według policji, grupa ta ma na swoim koncie m. in. pięć zabójstw na zlecenie, napady rabunkowe, uprowadzenia dla okupu, handel bronią, produkcję i obrót narkotykami w ilościach hurtowych oraz czerpanie korzyści z nierządu.

Śledczy uważają, że pochodzące z nielegalnych źródeł pieniądze były inwestowane w legalne przedsięwzięcia gospodarcze, ale także korumpowano nimi urzędników administracji państwowej, samorządowej i wymiaru sprawiedliwości.

Jak dodał Baranowski, w ramach akcji również w Warszawie zatrzymano dwóch policjantów: 29-letniego funkcjonariusza z Wołomina i jego 38-letniego, emerytowanego kolegę. Podejrzani są o to, że w zamian za korzyści majątkowe przekazywali przestępcom informacje o prowadzonych działaniach i postępowaniach.

Podejrzani członkowie gangu zostali aresztowani, policjanci mają zakaz opuszczania kraju i muszą wpłacić po 10 tys. zł poręczenia majątkowego.

W czerwcu ub. roku policjanci z CBŚ zatrzymali jednego z liderów tej grupy Jarosława Cz. ps. Długi. Gangster "wpadł" gdy wypoczywał w swojej letniej rezydencji w Białce koło Białego Boru na Pomorzu. W akcji brali udział m.in. specjalna grupa szturmowa policyjnych antyterrorystów i policyjny śmigłowiec.

Razem z "Długim" zatrzymany został też m.in. oficer dyżurny Komendy Głównej Policji, który miał przekazywać gangowi informacje z policyjnych baz danych. (PAP)

rof/ ls/

Tagi: zatrzymanie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz