Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemyt papierosów
20.02.2013 10:25

Celnicy odkryli przemyt papierosów z Litwy

Zatrzymanemu Litwinowi grozi do 5 lat więzienia i przepad ciężarówki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leszek Kotarba/East News)

500 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ponad 5 mln zł odkryli celnicy w ciężarówce z Litwy, skontrolowanej niedaleko Budziska. To największy w tym roku przemyt papierosów udaremniony w Polsce - podała Izba Celna w Białymstoku.

Jak poinformował rzecznik Izby Maciej Czarnecki, w ciężarówce miał być transport gumy syntetycznej z Łotwy do Czech. Wóz zatrzymany do kontroli został najpierw prześwietlony urządzeniem rtg. Gdy okazało się, że w środku może być zupełnie inny towar, niż zadeklarowany w dokumentach transportu, celnicy otworzyli naczepę. Znaleźli tam wyłącznie papierosy - w sumie ponad 500 tys. paczek z rosyjskimi znakami akcyzy.

42-letni Litwin kierujący tirem został zatrzymany, grozi mu za przemyt do 5 lat więzienia oraz przepadek ciężarówki z papierosami. _ - Celnicy ustalają, kto miał być faktycznym odbiorcą wykrytych papierosów _ - powiedział Maciej Czarnecki.

Jak podała białostocka Izba Celna, od początku roku podlascy celnicy zatrzymali w sumie ponad milion paczek papierosów pochodzących z przemytu. W całym ubiegłym roku podlaska Służba Celna udaremniła przemyt 6,35 mln paczek papierosów. Było to o 30 proc. więcej, niż w 2011 roku.

Według raportu Światowej Organizacji Ceł (WCO) oraz danych Europejskiego Biura ds. Przeciwdziałania Oszustwom (OLAF), Polska należy do liderów w zwalczaniu przemytu i nielegalnego obrotu wyrobami tytoniowymi.

Czytaj więcej o przemycie w Money.pl
Sprzedawał spirytus techniczny jako wódkę Skład alkoholu i tytoniu z przemytu wykryła Służba Celna w Inowrocławiu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Przemyt wart 6 mln złotych. To zrobli celnicy To jeden z największych w tym roku takich przemytów w kraju.
Przez papierosy mogli stracić miliony euro Na polecenie belgijskiej służby celnej w Antwerpii zniszczono 151 milionów podrabianych papierosów. Gdyby trafiły one na czarny rynek, fiskus straciłby 29 milionów euro.
Tagi: przemyt papierosów, przemyt, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz