Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny miedzi spadły

0
Podziel się

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie zniżkowały,
ponieważ inwestorzy obawiają się pogłębienia ostatnich spadków na rynku nieruchomości w Chinach, a
co za tym idzie, zmniejszenia popytu na ten metal.

bEhqRtDV

*Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie zniżkowały, ponieważ inwestorzy obawiają się pogłębienia ostatnich spadków na rynku nieruchomości w Chinach, a co za tym idzie, zmniejszenia popytu na ten metal. *

Inwestorów zaniepokoiła decyzja chińskich władz, które nakazały krajowym bankom przeprowadzić kolejne stress testy, aby sprawdzić ich odporność na spadki cen nieruchomości nawet o 60 proc. - podają maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie metali LME w Londynie straciła 0,9 proc., a jej cena wyniosła 7 tys. 437 USD za tonę.

bEhqRtDX

W środę kontrakt ten wzrósł do 7 tys. 527 USD za tonę, najwyższego poziomu od 27 kwietnia, tym samym zachęcając inwestorów do realizacji zysków.

Na giełdzie w Szanghaju metal w dostawach na listopad zyskał 0,2 proc., osiągając cenę 57 tys. 750 juanów (8 tys. 524 USD).

Chiński nadzór rynku bankowego w zeszłym miesiącu nakazał bankom przeprowadzić testy sprawdzające wpływ na ich działalność spadku cen nieruchomości o 50 do 60 proc. - podała osoba ze znajomością tematu, pragnąca zachować anonimowość. Testy te miały dotyczyć cen nieruchomości w chińskich miastach, w których wzrastały one ostatnio zbyt dynamicznie.

"Jeśli te doniesienia są prawdziwe, mogą mieć zły wpływ na rynek, ponieważ sygnalizują, że chiński rząd oczekuje dalszych spadków cen nieruchomości" - mówi Fang Junfeng, analityk China International Futures Co. z Szanghaju.

bEhqRtEd

"A jednak spadek cen nieruchomości o 50 proc. jest mało prawdopodobny" - uspokaja Zhu Bin z Nanhua Futures Co.(PAP)

pje/ jtt/ pad/

bEhqRtEy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)