Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny miedzi w Londynie spadają

0
Podziel się

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie
spadają z powodu obaw, że amerykańska Rezerwa Federalna przestanie wspomagać gospodarkę USA -
informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7075,25 USD za tonę, po
spadku o 0,3 proc.

bEqEGvDp

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw, że amerykańska Rezerwa Federalna przestanie wspomagać gospodarkę USA - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7075,25 USD za tonę, po spadku o 0,3 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień bez zmian - nadal po 3,2270 USD.

Miedź w dostawach na luty na giełdzie metali w Szanghaju zdrożała o 0,4 proc. do 50 tys. 690 juanów za tonę (8320 USD).

bEqEGvDr

Analitycy zwracają uwagę, że z opublikowanych 20 listopada "minutes" z ostatniego posiedzenia Fed wynika, iż Rezerwa Federalna może rozpocząć ograniczanie swojego programu wspierania gospodarki, jeśli poprawi się ona, tak jak się tego oczekuje.

"Rozmowy o ograniczeniu QE przez Fed wywierają dużą presję na ceny metali" - mówi Xu Liping, analityk HNA Topwin Futures Co.

Rezerwa Federalna może zdecydować się na redukcję skali programu skupu obligacji w "kolejnych miesiącach", jeśli zgodnie z oczekiwaniami Fed poprawiać się będzie kondycja gospodarki USA - napisano w raporcie FOMC.

Amerykańscy bankierzy centralni "generalnie oczekują, że dane z gospodarki okażą się zgodne ze scenariuszem zakładającym postępującą poprawę sytuacji na rynku pracy, co oznaczałoby organicznie skupu w kolejnych miesiącach" - wynika z minutes z posiedzenia Fed, które odbyło się 29-30 października.

bEqEGvDx

Na październikowym posiedzeniu amerykański bank centralny zdecydował o pozostawieniu bez zmian polityki monetarnej.

W komunikacie członkowie FOMC oświadczyli, że zanim zdecydują się na ograniczenie programu luzowania ilościowego, chcą zobaczyć więcej dowodów na trwałość wzrostu w USA.

Większość ankietowanych przez Bloomberga analityków spodziewa się, że Fed rozpocznie wygaszanie luzowania ilościowego w marcu 2014 r. (PAP)

aj/ ana/ pad/

bEqEGvDS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)