Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny miedzi wzrosły do najwyższego poziomu od trzech miesięcy

0
Podziel się

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie zwyżkowały,
osiągając najwyższy poziom od trzech miesięcy, ponieważ silne wzrosty na giełdach wzmocniły na
rynku przekonanie, że ożywienie gospodarcze nabiera tempa - podają maklerzy.

bEjaZkxx

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie zwyżkowały, osiągając najwyższy poziom od trzech miesięcy, ponieważ silne wzrosty na giełdach wzmocniły na rynku przekonanie, że ożywienie gospodarcze nabiera tempa - podają maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie metali LME w Londynie rosła czwarty dzień z rzędu, o 1,6 proc., do 7.415,25 USD za tonę. Jest to najwyższa cena tego kontraktu od 30 kwietnia.

Na giełdzie w Szanghaju metal w dostawach na październik wzrósł o 3,0 proc., osiągając cenę 57.940 juanów (8.555 USD), co jest najwyższym poziomem od 4 maja. "Nastroje na rynku miedzi są raczej pozytywne, biorąc pod uwagę ostatnie wzrosty na giełdach" - mówi Lai Qiwen, anality Guantong Futures Co. z Pekina.

bEjaZkxz

"Rynek obecnie ignoruje utrzymujące się spowolnienie w sektorze wytwórczym Chin" - mówi Zheng Chao, analityk Everbright Futures Co.

Giełdy azjatyckie odnotowały wzrosty szósty raz w ciągu siedmiu dni, pomimo tego, że wczorajszy raport pokazał spowolnienie wytwórczości Chin, rosnącej najwolniej od siedemnastu miesięcy.(PAP)

pje/ asa/ bos/

bEjaZkya
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)