Notowania

paliwa
06.12.2013 14:25

Ceny paliw. Jeśli będą zmiany, to kosmetyczne

Analitycy prognozują ceny na stacjach paliw w nadchodzącym tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

W nadchodzącym tygodniu benzyna powinna kosztować 5,30-5,39 zł za litr, olej napędowy 5,36-5,46 zł, a autogaz - 2,65-2,71 zł - prognozuje e-petrol.pl. Eksperci spodziewają się stabilizacji cen na stacjach, ewentualnie z kosmetycznymi zmianami.

Jak wyliczyli eksperci biura Reflex, pierwszy tydzień grudnia przyniósł podwyżki cen paliw na stacjach średnio 4 gr za litr. _ Średni poziom cen Pb95 wzrósł w związku z tym do 5,37 zł/l, olej napędowy kosztuje z kolei obecnie 5,44 zł/l. Podkreślenia wymaga fakt, że w skali tygodniowej jest to pierwszy wzrost cen detalicznych od połowy września _ - czytamy w piątkowym komunikacie BM Reflex.

Kierowcy tankują paliwo taniej niż przed rokiem - za litr benzyny 95 trzeba zapłacić 15 gr mniej niż rok temu, a za taką samą ilość oleju napędowego - 18 gr. mniej. _ Na rynku hurtowym od ponad dwóch tygodni ceny benzyny i diesla pozostają względnie stabilne, co z kolei oznacza, że ryzyko wzrostu cen jest niewielkie. W związku z czym w przyszłym tygodniu ceny paliw powinny pozostać na zbliżonym poziomie _ - wskazał Reflex.

Jak poinformował e-petrol.pl, za 1000 litrów benzyny 95 trzeba zapłacić w polskich rafineriach średnio 4162,80 zł netto, czyli 16 zł więcej niż przed tygodniem. Ostatnie dni przyniosły niewielkie zwyżki hurtowych cen oleju - diesel jest oferowany w średniej cenie 4280,80 zł netto za 1000 litrów. _ W najbliższych dniach krajowi producenci paliw wprowadzą jedynie kosmetyczne zmiany do swoich cenników hurtowych _ - czytamy w komunikacie e-petrol.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: paliwa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz