Notowania

rząd
16.07.2010 08:50

Ceny ropy naftowej niższe trzeci dzień z rzędu

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku tanieje trzeci dzień z rzędu, po informacjach sugerujących spowolnienie w amerykańskim sektorze wytwórczym.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku tanieje trzeci dzień z rzędu, po informacjach sugerujących spowolnienie w amerykańskim sektorze wytwórczym.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień traci rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku 0,25 USD czyli 0,3 proc., osiągając cenę 76,37 USD.

Indeks aktywności wytwórczej w stanie Nowy Jork spadł w lipcu do 5,08 pkt z 19,57 pkt w poprzednim miesiącu - podała w czwartek nowojorska Rezerwa Federalna (Central Bank of New York). Analitycy spodziewali się, że indeks wyniesie w lipcu 18 pkt.

Indeks Philadelphia Fed w lipcu spadł do 5,1 pkt z 8,0 pkt czerwcu - podał Fed z Filadelfii w czwartek w komunikacie. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 10,0 pkt.

Ekonomiści monitorują indeksy Fedu w Nowym Jorku i Filadelfii, traktując je jako wskazówki do szacunków aktywności wytwórczej w Stanach Zjednoczonych w bieżącym miesiącu. Oficjalne dane dotyczące wytwórczości w lipcu będą opublikowane 2 sierpnia.

"Wiadomości ekonomiczne sugerują spowolnienie wzrostu gospodarczego" - mówi Victor Shum z Purvin & Gertz Inc.

"Wielu inwestorów w obecnej sytuacji odnosi wrażenie, że ceny ropy kształtujące się powyżej USD 75,00 mogą być odrobinę wyższe, niż być powinny" - dodaje.(PAP)

pje/ gor/ bos/

Tagi: rząd, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz