Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny ropy naftowej spadły w obliczu rosnących zapasów w USA

0
Podziel się

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku zniżkowały
drugi dzień z rzędu, po wzroście amerykańskich zapasów benzyny oraz spadkach na chińskich giełdach,
co podkopało wiarę inwestorów w światowe ożywienie gospodarcze i rosnący popyt na paliwa - podają
maklerzy.

bEixrHkR

*Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku zniżkowały drugi dzień z rzędu, po wzroście amerykańskich zapasów benzyny oraz spadkach na chińskich giełdach, co podkopało wiarę inwestorów w światowe ożywienie gospodarcze i rosnący popyt na paliwa - podają maklerzy. *

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień traci rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku 0,38 USD, czyli 0,5 proc. i wynosi 82,09 USD.

Ceny ropy spadły po publikacji cotygodniowego raportu amerykańskiego Departamentu Energii, który pokazał, że zapasy benzyny w USA wzrosły w ostatnim tygodniu lipca do najwyższego poziomu od przynajmniej dwudziestu lat.

bEixrHkT

Zapasy te wzrosły w zeszłym tygodniu o 729 tys. baryłek, czyli 0,3 proc., do 223 milionów baryłek. Analitycy tymczasem spodziewali się spadku o 1 milion baryłek.

Giełdy w Chinach odnotowały w środę straty, pośród obaw, że chiński rynek nieruchomości może jeszcze bardziej pogłębić widziane ostatnio spadki.

"Wygląda na to, że rzucamy na rynek produkty w ilościach porównywalnych do tych sprzed recesji, lecz konsumenci nie wykorzystują ich w tym samym tempie" - mówi Stepehen Schork, prezes firmy konsultanckiej Schork Group Inc.(PAP)

pje/ jtt/ pad/

bEixrHlu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)