Notowania

wiadomości
15.03.2011 08:23

Ceny ropy naftowej w USA mocno spadają z powodu Japonii

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji mocno spadają. To w dalszym ciągu reakcja rynków na obawy, że trzęsienie ziemi w Japonii może wpłynąć na spadek popytu na paliwa - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji mocno spadają. To w dalszym ciągu reakcja rynków na obawy, że trzęsienie ziemi w Japonii może wpłynąć na spadek popytu na paliwa - podają maklerzy. *

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, tanieje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 2,38 USD do 98,81 USD. Na giełdzie ICE Futures Europe w Londynie baryłka ropy Brent w dostawach na kwiecień tanieje zaś o 2 proc. do 111,43 USD.

W dalszym ciągu w Japonii zamknięte są fabryki i elektrownie, po piątkowym potężnym trzęsieniu ziemi, rekordowym w historii tego kraju.

"Nie ma na razie zapotrzebowania rafinerii na ropę. Naprawienie szkód może zająć pół roku" - ocenia Tetsu Emori, ekonomista Astmax Ltd. w Tokio.

W poniedziałek ropa w USA zdrożała na zamknięciu handlu o 3 centy do 101,19 USD/b, a na ICE Futures Europe w Londynie staniała o 17 centów do 113,67 USD/b.(PAP)

aj/ jtt/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz