Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny ropy naftowej w USA spadają

0
Podziel się

Notowania ropy naftowej na giełdzie w Nowym Jorku
spadają, bo wygasają kontrakty na kwiecień - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West
Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, tanieje rano czasu europejskiego na NYMEX o 55 centów
do 101,78 USD.

bEijThiZ

Notowania ropy naftowej na giełdzie w Nowym Jorku spadają, bo wygasają kontrakty na kwiecień - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, tanieje rano czasu europejskiego na NYMEX o 55 centów do 101,78 USD.

Bardziej aktywne kontrakty na maj tanieją o 24 centy do 102,85 USD za baryłkę.

Na giełdzie ICE Futures Europe w Londynie baryłka ropy Brent w dostawach na maj tanieje zaś o 23 centy do 114,73 USD, po wzroście wcześniej o 0,5 proc.

bEijThjb

Nie słabnie napięcie w Północnej Afryce i na Środkowym Wschodzie. Regionalne zamieszki doprowadziły do usunięcia rządzących w Tunezji i Egipcie. Dosięgnęły też Jemenu, Bahrajnu i Syrii.

Kolejną noc lotnictwo sił koalicyjnych prowadziło ataki na cele w Libii. Jak poinformowała we wtorek nad ranem arabska telewizja Al-Dżazira, zaatakowane zostały punkty obrony przeciwlotniczej w pobliżu Bengazi i baza marynarki wojennej w Trypolisie.

Pod osłoną nocy samoloty sprzymierzonych ostrzelały także instalacje radarowe dwóch punktów obrony przeciwlotniczej w pobliżu Bengazi, głównego bastionu powstańców.

Lotnictwo sił koalicyjnych zaatakowało także lotniska w Syrcie oraz w Sebha. Jak poinformował rzecznik libijskiego dyktatora, w tych atakach zginęli cywile.

bEijThjh

Rynki koncentrują też swoją uwagę na sytuacji w Japonii.

Nad uszkodzoną przez trzęsienie ziemi elektrownią atomową Fukushima we wtorek rano znowu pojawiły się kłęby pary i dymu. Władze poinformowały, że do siłowni powróciły ekipy techniczne, wycofane wcześniej ze względów bezpieczeństwa.

Japoński minister obrony Toshimi Kitazawa powiedział, że dym wydobywa się z trzeciego reaktora i może mieć źródło w płonących fragmentach instalacji, zaś obłoki pary tworzą się w drugim reaktorze, prawdopodobnie za sprawą znajdującej się w nim gorącej wody.

Głównym zadaniem ekip technicznych będzie doprowadzenie zasilania do wewnętrznych systemów chłodzenia. Nadal uszkodzone reaktory będą polewane wodą. Ich schłodzenie jest zasadniczym warunkiem opanowania sytuacji w elektrowni.(PAP)

bEijThji

aj/ ana/ pad/

bEijThjC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)