Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny ropy naftowej zdecydowanie wzrosły

0
Podziel się

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate w
dostawach na sierpień zyskuje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku 1,09
USD czyli 1,4 proc., osiągając cenę 75,10 USD.

bEhVtXkl

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień zyskuje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku 1,09 USD czyli 1,4 proc., osiągając cenę 75,10 USD.

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku odnotowuje wzrost cen, po informacjach o zwiększeniu sprzedaży detalicznej w USA oraz o spadku amerykańskich zapasów ropy. Inwestorzy rynków surowcowych odczytują te dane jako sygnały ożywienia gospodarki największego konsumenta ropy na świecie - podają maklerzy.

Cena ropy naftowej skoczyła wczoraj o 2,9 proc., odbijając się od czterotygodniowego dna, po tym, jak International Council of Shopping Centers podała, iż według jej szacunków sprzedaż detaliczna w USA rośnie najszybciej od czterech lat.

bEhVtXkn

"Dane o sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych, po całej serii złych odczytów, wczoraj silnie wsparły nastroje rynkowe" - powiedział Toby Hassall, analityk rynków surowcowych z CWA Global Markets Pty w Sydney.

Zapasy ropy w Stanach Zjednoczonych spadły w zeszłym tygodniu o 2 proc., do 351,8 milionów baryłek, co jest najbardziej dynamicznym spadkiem od września zeszłego roku, ogłosił Amerykański Instytut Paliwowy (API).(PAP)

pje/ ana/ bos/

bEhVtXkO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)