Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny ropy naftowej zniżkują czwarty dzień z rzędu

0
Podziel się

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku tanieje czwarty
dzień z rzędu, notując najdłuższy nieprzerwany spadek w ciągu ostatnich siedmiu tygodni.

bEjaUMPp

*Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku tanieje czwarty dzień z rzędu, notując najdłuższy nieprzerwany spadek w ciągu ostatnich siedmiu tygodni. *

Dzieje się tak w reakcji na obawy, że ożywienie gospodarcze w USA i Chinach będzie powolne i popyt ze strony tych dwóch największych na świecie konsumentów ropy ulegnie ograniczeniu - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na sierpień, zniżkuje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 1,00 USD, czyli 1,3 proc., do 74,63 USD.

"Nastroje na rynku są wciąż negatywne, brakuje siły" - mówi Ken Hagesawa z Newedge Group w Tokyo.

bEjaUMPr

"Giełda jest bardzo słaba i to przyczynia się do spadków cen ropy" - dodaje.

Cena ropy podczas poprzedniej sesji spadała 0,4 proc. w reakcji na słabe dane z USA dotyczące pensji w sektorze prywatnym oraz informację o niespodziewanym tygodniowym wzroście zapasów paliw.

Zapasy ropy naftowej w USA spadły w ubiegłym tygodniu o 2 mln baryłek, czyli o 0,5 proc., do 363,1 mln baryłek - poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE).

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się spadku zapasów o 1 mln baryłek.

bEjaUMPx

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wzrosły o 2,46 mln baryłek, czyli o 1,6 proc., do 159,38 mln baryłek - podał DoE.

DoE podał też, że zapasy benzyny wzrosły w tym czasie o 537 tys. baryłek, czyli o 0,2 proc., do 218,11 mln baryłek. (PAP)

pje/ asa/ je/

bEjaUMPS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)