Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny ropy w Nowym Jorku spadają

0
Podziel się

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku
spadają, bo nadal nie ma porozumienia w sprawie budżetu USA - podają maklerzy. Baryłka ropy West
Texas Intermediate, w dostawach na listopad, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana
na 102,56 USD, po spadku o 45 centów.

bEpEdegR

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, bo nadal nie ma porozumienia w sprawie budżetu USA - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na listopad, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 102,56 USD, po spadku o 45 centów.

Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 30 centów, do 111,50 USD za baryłkę.

W USA nadal nie ma porozumienia w sprawie budżetu - po spotkaniu z prezydentem Barackiem Obamą w Białym Domu w czwartek wieczorem Republikanie określili rozmowy jako "użyteczne" i poinformowali, że negocjacje będą kontynuowane.

bEpEdegT

Były to pierwsze bezpośrednie negocjacje posłów opozycji z głową państwa od rozpoczęcia 1 października częściowego paraliżu prac rządu z powodu nieprzyjęcia przez Kongres ustawy budżetowej. Obama zaprosił wszystkich 232 Republikanów kontrolujących Izbę, ale jej przewodniczący John Boehner wybrał grupę tylko 20 kongresmenów.

Republikanie zapowiedzieli, że przedstawią Obamie pomysł tymczasowego rozwiązania polegający na podniesieniu limitu zadłużenia kraju na sześć tygodni - do 22 listopada. Tak by zapobiec niewypłacalności kraju w związku ze zbliżającą się datą 17 października, kiedy według ministerstwa finansów osiągnięty zostanie obecnie obowiązujący pułap zadłużenia (16,7 bln dolarów).

Obama nie wypowiadał się dla dziennikarzy po rozmowach z Republikanami.

Jak oceniają komentatorzy, coraz więcej Republikanów przyznaje, że ich dotychczasowa strategia polegająca na uzależnieniu przyjęcia nowej ustawy budżetowej od ustępstw Obamy i kontrolujących Senat Demokratów w sprawie Obamacare poniosła porażkę, a partia nie przygotowała planu B.

bEpEdegZ

Tymczasem coraz więcej grup społecznych i przedstawicieli biznesu apeluje do Republikanów, by zakończyć uciążliwy dla nich paraliż prac rządu. Nieporównywalnie gorsze - zdaniem większości ekonomistów - konsekwencje grożą w przypadku ogłoszenia niewypłacalności USA.

"Wydarzenia z ostatniego wieczoru redukują jednak ryzyko kryzysu w najbliższym czasie" - mówi Ric Spooner, główny analityk rynkowy w CMC Markets w Sydney.

W czwartek ropa na NYMEX zdrożała o 1,40 USD do 103,01 USD za baryłkę.(PAP)

aj/ ana/ mki/

bEpEdehu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)