Notowania

wiadomości
07.09.2011 08:49

Ceny ropy w USA rosną z powodu spodziewanego spadku zapasów paliw

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną z powodu spodziewanego spadku jej amerykańskich zapasów. Na rynek dochodzą też informacje o formowaniu się burzy tropikalnej w Zatoce Meksykańskiej, co może zagrozić dostawom ropy - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną z powodu spodziewanego spadku jej amerykańskich zapasów. Na rynek dochodzą też informacje o formowaniu się burzy tropikalnej w Zatoce Meksykańskiej, co może zagrozić dostawom ropy - podają maklerzy. *

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień, drożeje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 56 centów. do 86,57 USD. Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 56 centów do 113,45 USD za baryłkę.

W czwartek Departament Energii USA poda dane o zapasach paliw w ub. tygodniu.

Analitycy oceniają, że zapasy benzyny w USA spadły w ub. tygodniu o 1,45 mln baryłek z 208,6 mln b. Zapasy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego i diesla, spadły prawdopodobnie w ub. tygodniu o 200 tys. baryłek. Spodziewany jest też spadek zapasów ropy naftowej o 2,25 mln baryłek.

Tymczasem w Zatoce Meksykańskiej formuje się nowa burza tropikalna. Kilka dni temu przez ten region przechodził huragan Lee, co spowodowało ograniczenie produkcji ropy i gazu naturalnego.

Z Zatoki Meksykańskiej pochodzi 27 proc. produkcji ropy dla USA i 6,5 proc. gazu.(PAP)

aj/ asa/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz