Notowania

wiadomości
31.05.2011 08:35

Ceny ropy w USA rosną z powodu zamknięcia naftociągu Keystone

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną z powodu zamknięcia naftociągu Keystone po wycieku ropy w przepompowni - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną z powodu zamknięcia naftociągu Keystone po wycieku ropy w przepompowni - podają maklerzy. *

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec, drożeje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 86 centów do 101,45 USD.

Brent w dostawach na lipiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 97 centów do 115,65 USD za baryłkę.

Spółka z Calgary, TransCanada, wstrzymała pompowanie ropy naftociągiem Keystone, którym dziennie transportowane jest 591 tys. baryłek ropy, po wycieku w stacji pompującej surowiec.

Naftociągiem tym transportowana jest ropa z Alberty do Cushing, w Oklahomie, gdzie składowana jest ropa, którą handluje się na giełdzie paliw w Nowym Jorku.

Do wzrostów cen ropy przyczyniły się też opinie, że wskaźnik zaufania konsumentów w USA wzrósł w maju do najwyższego poziomu od 3 miesięcy.

Conference Board poda ten indeks we wtorek o 16.00. Analitycy oceniają, że wzrósł on w tym miesiącu do 66,5 pkt z 65,4 pkt w kwietniu. (PAP)

aj/ asa/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz