Notowania

wiadomości
25.08.2011 09:10

Ceny ropy w USA spadają

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji spadają z powodu ocen, że słaby wzrost gospodarczy może ograniczyć popyt na paliwa - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji spadają z powodu ocen, że słaby wzrost gospodarczy może ograniczyć popyt na paliwa - podają maklerzy. *

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień, tanieje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 11 centów do 85,05 USD. Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 2 centy do 110,17 USD za baryłkę.

Rynki czekają na piątkowe wystąpienie szefa Fed Bena S.Bernanke, który może zasygnalizować, że Rezerwa Federalna podejmie środki, aby stymulować wzrost w amerykańskiej gospodarce.

"Wszyscy czekają na to, co powie Bernanke" - mówi Jonathan Barratt, dyrektor zarządzający Commodity Broking Services Pty w Sydney.

Tymczasem w środę Departament Energii USA (DoE) podał swój cotygodniowy raport o zapasach paliw.

Zapasy ropy spadły o 2,2 mln baryłek do 351,8 mln b. Tymczasem analitycy spodziewali się ich wzrostu o 1,75 mln baryłek.

Zapasy benyzny wzrosły o 1,36 mln b do 211,4 mln baryłek - podał DoE.(PAP)

aj/ ana/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz