Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chamenei grozi. "Ten ogień spali również ich"

0
Podziel się

Najwyższy duchowy przywódca Iranu, szyicki ajatollah Ali Chamenei
oskarżył kraje spoza Bliskiego Wschodu o podsycanie napięcia w tym regionie.

Chamenei grozi. "Ten ogień spali również ich"
(sajed.ir/GDFL/Wikipedia)
bDBijqfF

Najwyższy duchowy przywódca Iranu, szyicki ajatollah Ali Chamenei oskarżył w poniedziałek kraje spoza Bliskiego Wschodu o podsycanie napięcia w tym regionie i potępił wspieranie sunnickich radykałów w Syrii przez niektóre państwa z jej otoczenia.

- _ Głównym powodem obecnej sytuacji w regionie jest oddziaływanie państw spoza regionu _ - oświadczył cytowany przez irańską agencję Fars Chamenei podczas spotkania z sułtanem Omanu Kabusem.

Według irańskich mediów, celem wizyty Kabusa w Teheranie mogła być mediacja między Iranem i Stanami Zjednoczonymi. Słowa Chameneia wydają się sugerować fiasko takiej misji.

bDBijqfH

Zarówno Chamenei jak też inni przedstawiciele najwyższych władz republiki islamskiej regularnie wzywają USA i państwa europejskie do rezygnacji z tego, co określają jako wtrącanie się w sprawy Bliskiego Wschodu z zamiarem podporządkowania go sobie.

Chamenei skrytykował również wsparcie, udzielane przez niektóre państwa regionu sunnickim rebeliantom, którzy walczą z popieranym przez Iran reżimem syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada. W pomoc taką zaangażowały się między innymi Arabia Saudyjska, Katar i Turcja.

- _ Niestety przy wsparciu niektórych państw regionu utworzono ugrupowanie takfirich, które jest w konflikcie ze wszystkimi ugrupowaniami muzułmańskimi, ale popierający ten nurt powinni wiedzieć, że ten ogień spali również ich _ - zaznaczył Chamenei. Takfiri jest pogardliwym określeniem muzułmanina, który oskarża swych współwyznawców o apostazję jak czynią to sunniccy radykałowie wobec szyitów.

Czytaj więcej w Money.pl
Interwencja zbrojna w Syrii. Iran grozi USA - _ Ci, którzy dolewają oliwy do ognia nie uciekną przed gniewem ludu _ - mówi zastępca szefa sztabu generalnego irańskich sił zbrojnych.
"Syrii i Iranu nie ruszy żadna siła na świecie" Prezydent Iranu powiedział, że żadna siła na świecie nie będzie zdolna do naruszenia sojuszu obu krajów.
Francja ostro o syryjskiej broni chemicznej Francuski minister spraw zagranicznych Laurent Fabius uważa kryzys w Syrii i program atomowy Iranu za "największe zagrożenia dla pokoju"
bDBijqfN
bDBijqgi
Źródło:
KOMENTARZE
(0)