Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chavez
13.05.2010 06:50

Chavez na Twitterze ogłosił nacjonalizację uniwersytetu

Prezydent Wenezueli wprowadza w życie swój sztandarowy plan, czyli socjalizm XXI wieku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*_ - Uwaga Barinas, informuję: studenci Uniwersytetu Santa Ines, dla dobra wszystkich właśnie przyjąłem plan nacjonalizacji. Od teraz: GRATIS _ -* ogłosił za pomocą internetowego serwisu społecznościowego Twitter prezydent Wenezueli Hugo Chavez, który wprowadza w życie _ socjalizm XXI wieku. _

Nacjonalizacja prywatnego uniwersytetu z jego rodzinnego stanu Barinas wydaje się być następstwem opublikowanej we wtorek w oficjalnym rządowym biuletynie informacji o tym, że uczelnia działa nielegalnie. _ Nie spełnia ona wymagań etycznych i legalnych _, aby być prywatnym uniwersytetem.

Minister szkolnictwa wyższego Edgardo Ramirez oświadczył, że uniwersytet zostanie przekształcony w instytut _ politechniczny _.

W związku z wprowadzaniem _ socjalizmu XXI wieku _ Chavez od 2007 roku przeprowadza nacjonalizację strategicznych sektorów gospodarki Wenezueli, takich jak przemysł naftowy, energetyka, bankowość, metalurgia czy telekomunikacja.

Prawie 250 tys. osób regularnie obserwuje profil Chaveza na tzw. mikroblogu Twitter, który pozwala na publikowanie bardzo krótkich wpisów. Internetowy pseudonim prezydenta Wenezueli brzmi Chavezcandanga i łączy w sobie nazwisko przywódcy oraz słowo, którym w Wenezueli określa się osoby niegrzeczne i wybuchowe.

Tagi: chavez, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz