Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chile: Ratownicy kopią kolejny tunel ratunkowy

0
Podziel się

Muszą pokonać 630 metrów skał. Pod ziemią czeka 33 górników.

Chile: Ratownicy kopią kolejny tunel ratunkowy
(PAP/EPA)
bEiIGabV

Ekipy ratunkowe, próbujące wydostać 33 górników uwięzionych od ponad sześciu tygodni w chilijskiej kopalni miedzi i złota, rozpoczęły drążenie trzeciego tunelu ratunkowego - informuje BBC na swojej stronie internetowej.

Olbrzymi świder, pożyczony od jednej z firm naftowych, wczoraj wieczorem zaczął przedzierać się przez 630 metrów skał oddzielających górników od powierzchni. Równolegle drążone są dwa inne szyby ratunkowe.

Prezydent Chile Sebastian Pinera powiedział uwięzionym górnikom, że jest pewien, iż akcja ratunkowa zakończy się powodzeniem. Według chilijskich władz górnicy mogą być uwolnieni na początku listopada.

bEiIGabX

Podczas wideokonferencji przeprowadzonej w trakcie piątej wizyty w kopalni San Jose prezydent Pinera powiedział górnikom, iż ma nadzieję, że następnym razem spotkają się już na powierzchni.

_ - Dziś po raz pierwszy trzy maszyny pracują jednocześnie. Nie wiemy kiedy uda im się do nich dotrzeć. Ale wiemy jedno: z Bożą pomocą uda im się to _ - powiedział Pinera po rozmowie z górnikami.

ZOBACZ RELACJĘ Z CHILE:

W piątek jedna z maszyn wydrążyła w pobliżu miejsca, w którym znajdują się górnicy, szeroki na 30 centymetrów szyb, jednak potrwa kilka tygodni zanim zostanie on poszerzony na tyle, by wydostać uwięzionych na powierzchnię.

Nowa maszyna, która zaczęła pracę w niedzielę, jest znacznie potężniejsza od pozostałych - może drążyć 30 metrów skał dziennie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to właśnie ona może jako pierwsza wykopać tunel ratunkowy.

bEiIGacd
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t109457.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chile;gigantyczna;wiertarka;ma;pomoc;uratowac;gornikow,18,0,666642.html) Chile: Gigantyczna wiertarka ma pomóc uratować górników Od 5 sierpnia na głębokości 700 m uwięzionych jest 33 górników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t109625.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jest;nowy;film;z;kopalni;w;chile;gornicy;zartuja,237,0,668909.html) Jest nowy film z kopalni w Chile, górnicy żartują Ogoleni i ubrani w nowe koszulki mężczyźni żartują i słuchają muzyki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t109206.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gornicy;z;chile;spedza;z;rodzinami;boze;narodzenie,252,0,664572.html) Górnicy z Chile spędzą z rodzinami Boże Narodzenie Przeżyli 17 dni dzięki doskonałej organizacji.
bEiIGacy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)