Notowania

wiadomości
18.05.2011 15:16

Chiny deklarują "wieczną przyjaźń" z Pakistanem

Premier Chin Wen Jiabao zapewnił w środę szefa rządu Pakistanu Yusufa Razę Gilaniego o "wiecznej przyjaźni" w sytuacji napiętych stosunków Pakistanu i USA.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Premier Chin Wen Jiabao zapewnił w środę szefa rządu Pakistanu Yusufa Razę Gilaniego o "wiecznej przyjaźni" w sytuacji napiętych stosunków Pakistanu i USA. *

"Pragnę podkreślić, że niezależnie od tego, jakie zmiany mogą zajść w międzynarodowym pejzażu, Chiny i Pakistan pozostaną na zawsze dobrymi sąsiadami, dobrymi przyjaciółmi, dobrymi partnerami i dobrymi braćmi" - powiedział Wen Gilaniemu, rozpoczynającemu wizytę w Chinach.

"Wierzę, że ta wizyta będzie stanowić silny bodziec wzmacniający przyjaźń i współpracę między naszymi dwoma krajami i wzniesie je na nowy poziom" - oznajmił Wen.

Gilani rozpoczął we wtorek 4-dniową wizytę w Chinach z okazji 60-lecia stosunków dyplomatycznych między dwoma krajami. Jest ona okazją do wyrażenia poparcia dla Pakistanu, krytykowanego przez Stany Zjednoczone za niezdolność do schwytania Osamy bin Ladena. Bin Laden został 2 maja zabity przez siły amerykańskie w Pakistanie. (PAP)

mw/ kar/

9012576

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz