Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny deklarują, że do 2015 r. zlikwidują 2 tys. małych kopalni węgla

0
Podziel się

Władze Chin zobowiązały się, że do roku 2015 zlikwidują 2 000 małych
kopalni węgla, ponieważ starają się poprawić standardy bezpieczeństwa w przemyśle węglowym, który
pociągnął za sobą do tej pory tysiące ofiar śmiertelnych.

bEpGpljF

Władze Chin zobowiązały się, że do roku 2015 zlikwidują 2 000 małych kopalni węgla, ponieważ starają się poprawić standardy bezpieczeństwa w przemyśle węglowym, który pociągnął za sobą do tej pory tysiące ofiar śmiertelnych.

Do likwidacji pójdą kopalnie z roczną produkcją poniżej 90 tys. ton węgla, którym nie udało się wdrożyć zasad bezpieczeństwa oraz te, które działają poniżej standardów, przez co są podatne na wypadki - poinformowały w sobotę chińskie władze.

Zgody na dalszą działalność nie dostaną też nowe kopalnie węglowe wydobywające poniżej 300 tys. ton rocznie.

bEpGpljH

Chińskie kopalnie należą do najbardziej niebezpiecznych na świecie głównie z powodu nieprzestrzegania przepisów bezpieczeństwa oraz korupcji.

W roku 2002 odnotowano prawie 7 tys. zabitych w wypadkach górniczych w ChRL, choć w ostatnich latach statystyki nieco poprawiły się w następstwie zamknięcia małych, nielegalnych kopalni i zwiększenia zasad bezpieczeństwa.

Z oficjalnych statystyk wynika, że w 2011 r. w kopalniach w Chinach zginęło blisko 2 tys. osób; w ub. r. - ponad 1 300 osób, przy czym w dwóch trzecich do wypadków dochodzi w małych kopalniach. Rzeczywisty bilans jest prawdopodobnie wyższy, ponieważ właściciele kopalni często nie zgłaszają wypadków z obawy przed stratą zysków.

Chiny posiadają olbrzymie złoża węgla kamiennego i ok. 12 tys. kopalni. (PAP)

bEpGpljN

cyk/

14792168 arch.

bEpGplki
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)