Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny i Meksyk podpisały nowe umowy o współpracy

0
Podziel się

To nowy, czteroletni program współpracy, mający zacieśnić ich relacje polityczne i gospodarcze.

Chiny i Meksyk podpisały nowe umowy o współpracy
(Ivan Walsh/CC/Flickr)
bEpxLvBx

Chiny i Meksyk podpisały czteroletni program współpracy, mający zacieśnić ich relacje polityczne i gospodarcze - poinformowała strona meksykańska.

Porozumienie podpisane przez ministrów spraw zagranicznych, Yanga Jiechi i Patricię Espinosę obejmuje kooperację w wielu obszarach, od handlu po technologię, kulturę i współpracę naukową.

Ponad 150 urzędników wzięło udział w dwudniowych pracach nad nowymi umowami; wśród poruszonych tematów znalazły się też kwestie zarządzania finansami i zmian klimatu.

bEpxLvBz

Wspólnota międzynarodowa powinna podjąć decyzje dotyczące _ serii instrumentów gwarantujących transfer pomocy technologicznej i finansowej _ z państw rozwiniętych, by zagwarantować redukcję emisji gazów cieplarnianych - powiedziała minister Espinosa podczas podpisywania umów.

Yang obiecał ze swej strony, że rząd Chin poczyni starania, by podczas najbliższego szczytu ONZ poświęconego sprawom klimatu, który odbędzie się od 29 listopada do 10 grudnia tego roku w Meksyku w Cancun (południowy-wschód), zrealizowano postulowane przez Espinosę cele.

Szef chińskiej dyplomacji wyleciał po południu z Meksyku na Kubę, gdzie będzie kontynuował swoją podróż po krajach Ameryki Łacińskiej - poinformowały służby prasowe Espinozy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/t97786.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/usa;zdetronizowane;nie;sa;najbardziej;energozerne,107,0,647019.html) USA zdetronizowane, nie są najbardziej energożerne Chiny są największym konsumentem energii na świecie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/173/t101037.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/merkel;chiny;nie;sa;jeszcze;gospodarka;rynkowa,29,0,644637.html) Merkel: Chiny nie są jeszcze gospodarką rynkową Unia nie nada Chinom statusu państwa o gospodarce rynkowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t46362.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/meksyk;wielka;ofensywa;przeciwko;kartelom,194,0,492994.html) Meksyk: Wielka ofensywa przeciwko "kartelom" W operacji bierze udział policja, wojsko, lotnictwo i marynarka.
bEpxLvCa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)