Notowania

chiny
24.05.2010 11:02

Chiny i Tajwan zwiększają liczbę połączeń lotniczych

Liczba rejsów pasażerskich wzrośnie o 100 tygodniowo, transportowych o 20.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gwydionwilliams/CC/Flickr)

Chiny i Tajwan zwiększą o 100 tygodniowo liczbę rejsów samolotów pasażerskich, a o 20 - transportowych, by podtrzymać wymianę handlową, której roczna wartość wynosi 109 mld dolarów - podały w poniedziałek władze lotnicze Tajwanu.

Zawarta w weekend umowa, na mocy której od połowy czerwca do 380 zwiększy się liczba połączeń w ruchu pasażerskim, a do 48 - w przewozach ładunków, odzwierciedla wzrost wzajemnego zainteresowania turystycznego i biznesowego.

Komunistyczne Chiny od końca wojny domowej w 1949 roku uważają Tajwan za zbuntowaną prowincję, na którą zbiegły pokonane siły nacjonalistów dowodzonych przez Czang Kaj-szeka. Pekin twierdził wielokrotnie, że wyspa _ powróci do macierzy _, nawet jeśli konieczne byłoby użycie siły. Rząd w Tajpej z kolei uważa się za jedyny legalny rząd całych Chin.

Przez dziesięciolecia między Pekinem a Tajpej nie było bezpośrednich połączeń lotniczych. Od 2005 r., mimo politycznych napięć, kontakty biznesowe stale rosną. Pekin i Tajpej podpisały wiele porozumień dotyczących turystyki i biznesu od roku 2008, gdy prezydentem Tajwanu został Ma Jing-cue (ang. Ma Ying-jeou).

_ - Nowe loty będą odbiciem gospodarczego współdziałania, gdyż dla Tajwanu niewątpliwie Chiny są jednym z najszybciej rosnących rynków _ - powiedział analityk z Action Economics w Singapurze David Cohen.

_ - To wygląda na jedne z najszybciej rozwijających się kontaktów na świecie _ - dodał.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz