Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny: Marszałek Schetyna wziął udział w ceremonii zamknięcia Expo

0
Podziel się

W niedzielę przebywający z wizytą w Chinach marszałek Sejmu Grzegorz
Schetyna wziął udział w ceremonii zamknięcia międzynarodowej wystawy Expo w Szanghaju -
poinformowało w niedzielę PAP biuro prasowe Kancelarii Sejmu.

bEhWsbrF

W niedzielę przebywający z wizytą w Chinach marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna wziął udział w ceremonii zamknięcia międzynarodowej wystawy Expo w Szanghaju - poinformowało w niedzielę PAP biuro prasowe Kancelarii Sejmu.

Wystawa, której tematem było "Lepsze miasto, lepsze życie", została otwarta na początku maja tego roku. W Expo uczestniczyło 189 krajów i 57 międzynarodowych organizacji. Zwiedziły ją 73 miliony osób.

Pawilon polski od początku okazał się jednym z najczęściej odwiedzanych i na kilka dni przed zamknięciem zanotował 8 milionów zwiedzających. Przez cały okres trwania Expo w chińskiej prasie pojawiło się około 800 artykułów dotyczących polskiej wystawy.

bEhWsbrH

Schetyna odwiedził polski pawilon w sobotę. Zdaniem marszałka Sejmu sześć miesięcy promocji Polski na Expo to udana inwestycja w budowanie pozytywnego wizerunku naszego kraju nie tylko w Chinach, lecz w całej Azji, ale na efekty trzeba będzie jeszcze poczekać. "Pełna ocena będzie mogła być dokonana nie dzisiaj czy jutro, ale po paru miesiącach, czy nawet latach" - zaznaczył.

W sobotę Schetyna spotkał się także z komisarzem generalnym Expo Hua Junduo; rozmawiał z nim na temat polsko-chińskiej współpracy gospodarczej. Komisarz przyjął zaproszenie do odwiedzenia Polski i zaoferował pomoc, jeśli nasz kraj przystąpi do konkursu na organizatora wystawy.

Przy okazji swojej wizyty w Chinach Schetyna był również gościem uroczystego otwarcia siedziby KGHM w Shanghaju. Polska firma jest obecna na chińskim rynku już od 13 lat.

Schetyna rozpoczął wizytę w Chinach w sobotę, poniedziałek będzie jej ostatnim dniem. (PAP)

bEhWsbrN

luo/ ura/

bEhWsbsi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)