Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny: Minutą ciszy uczczono ofiary ubiegłorocznego trzęsienia

0
Podziel się:

W Syczuanie minutą ciszy uczczono we
wtorek ofiary ubiegłorocznego wielkiego trzęsienia ziemi, w którym
zginęło lub zaginęło niemal 87 tysięcy ludzi.

W Syczuanie minutą ciszy uczczono we wtorek ofiary ubiegłorocznego wielkiego trzęsienia ziemi, w którym zginęło lub zaginęło niemal 87 tysięcy ludzi.

W ceremonii w mieście Yingxiu (czyt.Ing-siou) w prowincji Syczuan uczestniczył m.in. prezydent Hu Jintao (Hu Dzin-thao) i wicepremier Li Keqiang (Li Khe-c'hiang). Pod symbolicznym zegarem, na którym wskazówki wskazują godzinę 14.28 czasu pekińskiego, kiedy 12 maja nastąpiło trzęsienie, złożono wieńce.

Ogółem w ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi w Syczuanie - mającym siłę 7,9 w skali Richtera - zginęło 68 712 ludzi a 18 tysięcy nadal znajduje się na liście zaginionych.

Na kilka dni przed rocznicą chińskie władze po raz pierwszy przyznały, iż wśród ofiar trzęsienia znalazło się aż 5335 dzieci w wieku szkolnym. Jak twierdzą mieszkańcy regionu, szkoły, pod gruzami których zginęły, były budowane z pogwałceniem wszelkich norm obowiązujących w budownictwie. Rodzice dzieci nadal bezskutecznie domagają się ukarania osób odpowiedzialnych za konstrukcje. (PAP)

hb/ ro/

1244

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)