Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
21.09.2007 06:47

Chiny: Odnaleziono jednego z zaginionych rosyjskich turystów

Odnaleziono jednego z sześciu rosyjskich turystów, zaginionych w czasie wyprawy kajakowej w Xinjiangu (Sinkiang) na zachodzie Chin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

TASS) - Odnaleziono jednego z sześciu rosyjskich turystów, zaginionych w czasie wyprawy kajakowej w Xinjiangu (Sinkiang) na zachodzie Chin.

Wcześniej znaleziono ciała trzech uczestników wyprawy, nadal zaś trwają poszukiwania dwóch pozostałych turystów. Media nie podały jak do tej pory żadnych informacji na temat przyczyn tragedii, losu pozostałych uczestników spływu, ani też w jaki sposób ocalony był w stanie przetrwać.

Mężczyźnie udało się przeżyć 25 dni praktycznie bez jedzenia. W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Hotanie - centrum administracyjnym regionu.

Grupa Rosjan, wędrująca po górach pasma Kunlun zamierzała przepłynąć trzema kajakami rzeką Yurungkax w ciągu 12 dni. 2 września mieli spotkać się w wyznaczonym miejscu z przewodnikami. Nie pojawili się jednak. Ratownicy i uczestniczący w poszukiwaniach mieszkańcy regionu nie natrafili na żadne ślady turystów.

Rzeka Yurungkax (także Yurungkash, chiń. Baiyuhe - czyt. Paj I- he, Rzeka Białego Nefrytu) płynie w rejonie Hotanu i kończy swój bieg w piaskach pustyni. Znana jest ze znajdujących się w rejonie pokładów cennego białego nefrytu.

Tagi: chiny, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz