Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny testują nowy samolot transportowy

0
Podziel się

Chińczycy przeprowadzili pomyślną próbę lotu ciężkiego samolotu transportowego, który wielkością jest zbliżony do rosyjskiej maszyny IŁ-76.

Chiny testują nowy samolot transportowy
(Maciej Goclon/East News)
bDezkMZh

Chińczycy przeprowadzili pomyślną próbę lotu ciężkiego samolotu transportowego, który wielkością jest zbliżony do rosyjskiej maszyny IŁ-76 *[na zdjęciu] *- podało chińskie Ministerstwo Obrony Narodowej. Dodano, że samolot jest nieco mniejszy od amerykańskiego C-17.

Prototypowy samolot o symbolu Y-20 wylądował pomyślnie w sobotę na lotnisku Yanling w prowincji Shaanxi (północno-zachodnie Chiny).

Samolot Y-20 zaprojektowano w ośrodku lotniczym Xian, który działa w ramach zmilitaryzowanego przedsiębiorstwa Aviation Industry Corporation of China (AVIC). To typowa jednostka transportowa dalekiego zasięgu, która może być wykorzystywana przez wojsko i służby cywilne.

bDezkMZj

Samolot przystosowany jest do przewożenia pojazdów pancernych, czołgów i innego sprzętu wojskowego, a jego maksymalna ładowność wynosi 66 ton.

Ekspert z resortu obrony oznajmił, że _ samoloty Y-20 mogą transportować oddziały wojskowe z ciężkim sprzętem bezpośrednio na pole operacji wojennych, przez co znacznie skraca się czas reakcji armii chińskiej . - Trwają prace nad przystosowaniem samolotu do tankowania w powietrzu, a po dozbrojeniu będzie mógł służyć jako bombowiec _- dodał ekspert.

Czytaj więcej w Money.pl

bDezkMZK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)