Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chorwacja: Antyrządowa demonstracja w Zagrzebiu

0
Podziel się

Około 15 tys. ludzi uczestniczyło w sobotę w antyrządowej demonstracji w
Zagrzebiu. Chorwacka telewizja informuje, że doszło do starć z policją, która użyła gazu
łzawiącego.

bEgqEWRN

Około 15 tys. ludzi uczestniczyło w sobotę w antyrządowej demonstracji w Zagrzebiu. Chorwacka telewizja informuje, że doszło do starć z policją, która użyła gazu łzawiącego.

Z relacji telewizyjnych wynika, że dziesiątki demonstrantów, głównie młodych ludzi, usiłowały przerwać kordon policyjny, blokujący dostęp do siedziby rządu w centrum Zagrzebia. Policjanci, obrzucani kamieniami i cegłami, odpowiedzieli gazem łzawiącym. Kilka osób odniosło obrażenia.

Tysiące ludzi demonstrowały pokojowo przeciwko rządowi, a także w celu wyrażenia poparcia dla chorwackiego weterana wojennego, oczekującego w więzieniu w Bośni na ekstradycję do Serbii - informuje agencja Associated Press, nie podając szczegółów. Niesiono transparenty z napisami "Obrońcy Chorwacji są bohaterami" i "Stop prześladowaniom obrońców Chorwacji". Demonstrację zorganizowały chorwackie ugrupowania weteranów wojny z lat 1991-1995.

bEgqEWRP

Dwa dni wcześniej w Zagrzebiu odbyła się demonstracja antyrządowa z udziałem kilkuset osób i również doszło do starć z policją. Wielu Chorwatów oskarża władze o korupcję i obwinia je za trudną sytuację gospodarczą.

Premier Chorwacji Jadranka Kosor wezwała do zaprzestania protestów, podkreślając, że destabilizacja może podważyć starania Chorwacji o członkostwo w Unii Europejskiej. (PAP)

az/ ap/

8428577

bEgqEWSq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)