Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cia
30.06.2006 17:17

CIA potwierdza autentyczność nagrania z głosem Osamy bin Ladena

Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) potwierdziła w piątek, że głos nagrany na kasetę audio, którą umieszczono w piątek w internecie, należy do przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena. Wychwala on zabitego na początku czerwca jordańskiego terrorystę Abu Musaba Zarkawiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) potwierdziła w piątek, że głos nagrany na kasetę audio, którą umieszczono w piątek w internecie, należy do przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena. Wychwala on zabitego na początku czerwca jordańskiego terrorystę Abu Musaba Zarkawiego. *

W swoim posłaniu bin Laden grozi Ameryce i jej sojusznikom "w Iraku, Afganistanie, Sudanie i Somalii" oraz zapowiada dalsze ataki, "aby wrócili oni pokonani do swych krajów".

CNN podała, że w ponad 19-minutowym nagraniu saudyjski terrorysta domaga się od Stanów Zjednoczonych zwrócenia Jordanii zwłok Zarkawiego. Szef irackiej Al-Kaidy zginął 7 czerwca w amerykańskim nalocie na północ od Bakuby.

W najnowszym nagraniu wykorzystane zostało stare zdjęcie bin Ladena i film przedstawiający Zarkawiego.

Jest to czwarte opublikowane w tym roku oświadczenie szefa Al- Kaidy. W ostatnim internetowym nagraniu audio w maju bin Laden powiedział, że Zacarias Moussaoui, skazany w USA na dożywocie w związku z zamachami 11 września 2001 r., nie miał z nimi nic wspólnego.

Natomiast żadne nowe nagranie wideo przedstawiające bin Ladena nie ukazało się od października 2004 roku. (PAP)

jo/ ksaj/ ro/ 5849

Tagi: cia, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz