Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CIR: Tusk spotka się w czwartek z prezydentem RPA

0
Podziel się:

W czwartek w RPA premier Donald Tusk spotka się z prezydentem Jacobem Zumą
i wiceprezydentem Kgalema Motlanthe. Weźmie również udział w Forum Biznesu - poinformowało w środę
wieczorem Centrum Informacyjne Rządu.

bECisRcl

W czwartek w RPA premier Donald Tusk spotka się z prezydentem Jacobem Zumą i wiceprezydentem Kgalema Motlanthe. Weźmie również udział w Forum Biznesu - poinformowało w środę wieczorem Centrum Informacyjne Rządu.

Również w czwartek ma zostać podpisana umowa o współpracy gospodarczej, która ma na celu wspieranie rozwoju kontaktów gospodarczych, a także promowanie handlu, inwestycji i turystyki. Umowa zakłada m.in. powołanie Wspólnej Komisji Gospodarczej.

Rozmowy z prezydentem i wiceprezydentem RPA będą dotyczyły głównie relacji handlowych i gospodarczych, a także stosunków Unii Europejskiej zarówno z Republiką Południowej Afryki, jak i Afryką jako kontynentem. Poruszone zostaną również tematy regionalne - podaje CIR.

bECisRcn

Premier razem z wiceprezydentem RPA wezmą udział w Forum Biznesowym. Donaldowi Tuskowi towarzyszy w wizycie kilkudziesięciu przedstawicieli polskiego biznesu. Reprezentują oni branże: wydobywczą, transportową, obronną, meblarską, budowlaną i inne.

Strona południowoafrykańska jest zainteresowana współpracą z Polską m.in. w dziedzinie gospodarki morskiej, przede wszystkim w zakresie budowy statków i jachtów, rozbudowy infrastruktury portowej, a także szkoleniem specjalistów w tej dziedzinie - czytamy w komunikacie.

Oficjalną wizytę w Republice Południowej Afryki premier rozpoczął w środę. Po wizycie w RPA szef rządu uda się do Zambii.(PAP)

laz/ son/ mow/

bECisRcO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)