Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Clinton: Kadafi powinien natychmiast ustąpić

0
Podziel się

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton zarzuciła w poniedziałek
przywódcy Libii Muammarowi Kadafiemu, że wykorzystuje "najemników i zbirów" przeciwko cywilom, i
wyraziła przekonanie, że powinien natychmiast ustąpić ze stanowiska.

bEgumQlh

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton zarzuciła w poniedziałek przywódcy Libii Muammarowi Kadafiemu, że wykorzystuje "najemników i zbirów" przeciwko cywilom, i wyraziła przekonanie, że powinien natychmiast ustąpić ze stanowiska.

"Kadafiego i jego otoczenie należy pociągnąć do odpowiedzialności za te działania, które stanowią złamanie międzynarodowych zobowiązań prawnych i zwykłej przyzwoitości" - oznajmiła Clinton na posiedzeniu Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie.

Jak podkreśliła, wszelkie opcje są brane pod uwagę, dopóki wspólnota międzynarodowa rozważa swoje kolejne kroki.

bEgumQlj

"Czas, by Kadafi odszedł - bez dalszej przemocy i natychmiast" - oświadczyła.

Według pani Clinton wspieranie trwających w świecie arabskim przemian demokratycznych jest "imperatywem strategicznym". "Nasze wartości i interesy są zbieżne, gdyż wspieranie tych przemian nie jest tylko kwestią ideałów, lecz także imperatywu strategicznego" - oznajmiła.

Zaapelowała o szerokie otwarcie polityczne w świecie arabskim, z wyjątkiem wyłącznie "wpływów antydemokratycznych". "Dlatego mamy nadzieję, że dowództwo wojskowe w Egipcie będzie się szeroko kontaktować z opozycją i przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego" - podkreśliła.

"Egipcjanie domagają się konkretnych posunięć przed wyborami: reform konstytucyjnych, uwolnienia więźniów politycznych i zniesienia stanu wyjątkowego" - zaznaczyła.(PAP)

bEgumQlp

mw/ mc/

8440776 8440957

bEgumQlK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)