Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
innocence of muslims
13.09.2012 18:05

Clinton potępiła antyislamski film o Mahomecie. "To karygodne!"

- Dla mnie osobiście to wideo jest wstrętne i karygodne - stwierdziła ostro Sekretarz stanu USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(marcn/CC/Flickr)

*_ Stany Zjednoczone nie miały absolutnie nic wspólnego z tym filmem wideo. Odrzucamy jego treść i jego przesłanie _ - powiedziała Clinton przed spotkaniem w Waszyngtonie z grupą marokańskich polityków. *Sekretarz stanu USA Hillary Clinton ostro potępiła antyislamski film o proroku Mahomecie, który wywołał falę antyamerykańskich protestów w krajach arabskich; zastrzegła, że film nie może być usprawiedliwieniem dla ataków na amerykańskie placówki.

- _ Dla mnie osobiście to wideo jest wstrętne i karygodne _ - oceniła. Dodała, że jej zdaniem _ cynicznym celem _ twórców film jest _ dyskredytacja wielkiej religii i wywołanie wzburzenia _.

Sekretarz stanu zastrzegła, że film nie może być usprawiedliwieniem dla przemocy i ataków na amerykańskie placówki dyplomatyczne oraz ich personel. Clinton dodała, że władze USA nigdy nie będą wzbraniać obywatelom wyrażania poglądów, nawet jeśli są one niesmaczne.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/115/141939.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ustalono;kto;jest;tworca;antyislamskiego;filmu,53,0,1158965.html) *Wydali na niego wyrok? Uajwnili nazwisko * Autorem filmu "Innocence of Muslims" jest koptyjski chrześcijanin z południowej Kalifornii, osobnik o burzliwej przeszłości.

Film _ Innocence of Muslims _ (Niewinność muzułmanów), którego fragmenty można oglądać na portalu internetowym YouTube, wywołał falę antyamerykańskich nastrojów na Bliskim Wschodzie. Dwugodzinny film przedstawia Mahometa jako oszusta i nieodpowiedzialnego kobieciarza, który aprobował molestowanie seksualne dzieci.

Wzburzony tłum zaatakował w czwartek ambasadę USA w stolicy Jemenie Sanie. W zajściach rannych zostało 15 demonstrantów. We wtorkowym ataku na konsulat USA w Bengazi na wschodzie Libii zginęło czterech amerykańskich dyplomatów, w tym ambasador. Do antyamerykańskich protestów doszło także w Egipcie, Tunezji, Maroku, Sudanie, Iranie i Afganistanie.

Czytaj więcej na ten temat w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: innocence of muslims, Hillary Clinton, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz