Notowania

sondaż
30.06.2010 16:34

Co drugi Polak zadowolony z Komorowskiego

Co trzeci uważa, że marszałek źle wypełnia obowiązki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Według 33 proc. respondentów marszałek SejmuBronisław Komorowskiźle wypełnia obowiązki prezydenta - tak wynika z sondażu TNS OBOP. W porównaniu z majowym badaniem pogorszyły się notowania rządu.

Wśród osób pozytywnie oceniających Komorowskiego, 41 proc. _ raczej _, a 11 proc. _ zdecydowanie _ dobrze ocenia jego pracę. Natomiast w grupie osób negatywnie oceniających marszałka Sejmu wypełniającego obowiązki głowy państwa, 23 proc. ocenia go _ raczej _, a 10 proc. _ zdecydowanie _ źle. 15 proc. ankietowanych nie wyraziło opinii.

O tym, że Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta częściej niż inni przekonani są zwolennicy PO (91 proc.) oraz osoby o poglądach centrolewicowych (74 proc.) i centroprawicowych (68 proc.). Z dezaprobatą o pracy marszałka pełniącego funkcje głowy państwa częściej wypowiadają się sympatycy PiS (67 proc.) oraz respondenci, którzy bardzo interesują się polityką (45 proc.), a także osoby o poglądach prawicowych (44 proc.).

[

lNajbardziej ufamy Komorowskiemu i Tuskowi ]( http://news.money.pl/artykul/najbardziej;ufamy;komorowskiemu;tuskowi;i;sikorskiemu,52,0,637748.html )

Z czerwcowego sondażu TNS OBOP wynika także, że 54 proc. ankietowanych źle ocenia działalność rządu, przeciwnego zdania jest 36 proc. badanych.

Notowania rządu pogorszyły się w stosunku do poprzedniego sondażu z maja. Grupa osób źle oceniających prace Rady Ministrów zwiększyła się o 6 punktów proc., natomiast osób wystawiających pozytywną opinię jest mniej o 2 punkty proc.

_ Zdecydowanie _ negatywnie działalność rządu ocenia 14 proc. ankietowanych, a _ raczej _ źle - 40 proc. _ Raczej _ pozytywnie ocenia Radę Ministrów 34 proc.; _ zdecydowanie _ dobrze - 2 proc.

W ocenie 47 proc. respondentówDonald Tuskdobrze wypełnia obowiązki premiera; 43 proc. badanych ma odmienne zdanie.

Wśród respondentów, którzy dobrze oceniają to, jak Donald Tusk wykonuje obowiązki premiera, 8 proc. uważa, że robi to _ zdecydowanie _ dobrze, a 39 proc., że _ raczej dobrze _. Natomiast w grupie osób krytycznie wypowiadających się o szefie rządu, 13 proc. sądzi, że _ zdecydowanie _ źle wypełnia on swe obowiązki, a 30 proc. uważa, że Tusk robie to _ raczej _ źle. 10 proc. nie wyraziło opinii

W porównaniu z poprzednim miesiącem o 3 punkty proc. mniej jest osób, które dobrze oceniają pracę premiera; jednocześnie o tyle samo zwiększyła się grupa respondentów mających negatywną opinię o tym, jak Donald Tusk wypełnia obowiązki szefa rządu.

| TNS OBOP przeprowadził sondaż w dniach 10-15 czerwca na ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie 1001 mieszkańców Polski w wieku 15. i więcej lat. |
| --- |

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Ludowcy poza Sejmem, znów kiepski sondaż ]( http://news.money.pl/artykul/ludowcy;poza;sejmem;znow;kiepski;sondaz,139,0,637067.html )
Tagi: sondaż, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz