Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Co drugi Polak zadowolony z pracy prezydenta

0
Podziel się

17 proc. krytykuje działalność Bronisława Komorowskiego.

Co drugi Polak zadowolony z pracy prezydenta
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)
bEhrKmgl

Działalność prezydenta Bronisława Komorowskiego pozytywnie ocenia 47 proc. Polaków; 17 proc. krytykuje ją - tak wynika z najnowszego sondażu CBOS. O tym, że Sejm pracuje dobrze przekonanych jest 27 proc. badanych, 57 proc. jest przeciwnego zdania.

CBOS po raz pierwszy zapytał o ocenę działalności prezydenta Bronisława Komorowskiego, po tym jak w sierpniu został zaprzysiężony na ten urząd. Jego działalność nie była oceniana, gdy wykonywał obowiązki głowy państwa, po tym jak w kwietniu w katastrofie smoleńskiej zginął Lech Kaczyński.

Jak zauważa CBOS, z działalności prezydenta są zadowolone przede wszystkim osoby, które na niego głosowały, a najbardziej krytyczni są wyborcy Jarosława Kaczyńskiego.

bEhrKmgn

Pozytywnie ocenia działalność Komorowskiego 72 proc. jego wyborców z II tury wyborów prezydenckich, natomiast 2 proc. jest nią rozczarowana. Elektorat Jarosława Kaczyńskiego z tych wyborów w 17 proc. wypowiada się dobrze o pracy prezydenta; 37 proc. ocenia tę działalność krytycznie.

We wrześniu 27 proc. Polaków - bez zmian w porównaniu z poprzednim miesiącem - dobrze oceniło pracę posłów, 57 proc. miało o niej negatywną opinię (o jeden punkt procentowy więcej niż w sierpniu), 16 proc. nie miało zdania na ten temat.

Pracę Senatu dobrze oceniło 29 proc. badanych przez CBOS (o trzy punkty procentowe mniej niż w sierpniu), 44 proc. miało złą opinię o izbie wyższej (o trzy punkty procentowe więcej niż w sierpniu), 26 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

Czytaj w Money.pl

bEhrKmgt

| Badanie CBOS zostało przeprowadzone w dniach 2-8 września na 1014-osobowej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. |
| --- |

bEhrKmgO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)