Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Tomasz Zalewski
|

Coraz więcej Amerykanów niezadowolonych z pracy

0
Podziel się

Tylko 45 procent Amerykanów twierdzi, że są zadowoleni ze swej pracy.

Coraz więcej Amerykanów niezadowolonych z pracy
(AMANITO/CC/Flickr)
bEgtBbgB

Amerykanie odczuwają coraz mniej satysfakcji z wykonywanej pracy - wynika z sondażu przeprowadzonego niedawno przez firmę badań opinii Conference Board. *Już tylko 45 procent twierdzi, że są zadowoleni ze swej pracy. *

Oznacza to spadek w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy zadowolonych było 49 procent. W 1987 roku, kiedy Conference Board przeprowadziła swój pierwszy sondaż, 61 procent deklarowało satysfakcję z pracy.

Autorzy badań podają różne przyczyny spadkowego trendu - rosnące uczucie pracowników, że ich praca nie jest ciekawa, malejące dochody realne (zarobki po uwzględnieniu inflacji) i rosnące koszty ubezpieczenia zdrowotnego.

bEgtBbgD

Zdaniem niektórych komentatorów, jak Charles Krauthammer z _ Washingon Post _, głównym powodem niezadowolenia jest to, że wielu ludzi trzyma się nielubianej pracy tylko dlatego, że związana jest z dobrym ubezpieczeniem zdrowotnym (większość Amerykanów korzysta z ubezpieczenia zapewnianego przez zakład pracy).

Inne sondaże nie potwierdzają jednak wyników badań Conference Board. Według ankiety Instytutu Gallupa, 85 procent mieszkańców USA twierdzi, że odczuwa satysfakcję z pracy. Podobne rezultaty przyniósł sondaż przeprowadzony na Uniwersytecie Chicagowskim.

bEgtBbhe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)