Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Cypr: Flota z pomocą dla Strefy Gazy opuściła wody cypryjskie - AFP

0
Podziel się

Flota z pomocą dla Strefy Gazy opuściła w niedzielę rano terytorialne
wody cypryjskie - podała agencja AFP, powołując się na przedstawicielkę organizatorów konwoju.

bEhFvjkl

*Flota z pomocą dla Strefy Gazy opuściła w niedzielę rano terytorialne wody cypryjskie - podała agencja AFP, powołując się na przedstawicielkę organizatorów konwoju. *

"Pięć statków opuściło rano wody terytorialne Cypru" - powiedziała Audrey Bomse, która jest doradcą prawnym organizatorów floty. Według jej wyjaśnień nastąpiło to około godz. 4 rano czasu polskiego.

Dwa statki nie mogły dołączyć do floty z powodów technicznych - dodała Bomse.

bEhFvjkn

W sobotę przedstawiciel Izraela potwierdził, że marynarka tego kraju będzie udaremniać flocie, w razie potrzeby używając siły, dotarcie do wybrzeży Strefy Gazy. Armia izraelska zapowiedziała, że statki zostaną przejęte i odholowane to jednego z portów izraelskich, aktywiści będą mieli wybór między deportacją a osadzeniem w areszcie, a ładunek pomocy będzie skontrolowany i przekazany do Gazy.

Przedstawicielka organizatorów konwoju z ruchu Free Gaza Eliza Ernshire, cytowana przez agencję AFP, podkreśliła, że organizatorzy floty są "zdeterminowani, jak nigdy". Inny z działaczy, Dror Feiler powiedział izraelskiej radiostacji, że aktywiści będą stosować bierny opór.

Dziesięć ton ładunku transportowanego przez flotę to m.in. domy prefabrykowane i wyposażenie medyczne - informują organizatorzy morskiego konwoju. (PAP)

awl/ je/

bEhFvjkt

6333775 6333782 6333778 6333778 arch.

bEhFvjkO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)