Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czaplicki: siedem komitetów może zarejestrować listy w całym kraju

0
Podziel się

Siedem komitetów - PO, PiS, SLD, PSL, PJN, Ruch Palikota i Polska
Partia Pracy - Sierpień 80 - może zarejestrować listy we wszystkich okręgach wyborczych -
poinformował sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki.

bEgJzrit

Siedem komitetów - PO, PiS, SLD, PSL, PJN, Ruch Palikota i Polska Partia Pracy - Sierpień 80 - może zarejestrować listy we wszystkich okręgach wyborczych - poinformował sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki.

"Doszedł komitet wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80, który również może zarejestrować listy okręgowe we wszystkich okręgach wyborczych" - poinformował w czwartek Czaplicki na antenie Polskiego Radia.

Także PPP - Sierpień 80 poinformowała w oświadczeniu, że komitet złożył do rejestracji listy kandydatów do Sejmu we wszystkich 41 okręgach wyborczych i "jest jednym z siedmiu komitetów wyborczych o charakterze ogólnopolskim".

bEgJzriv

W środę PKW informowała o sześciu komitetach wyborczych, mogących zarejestrować listy w całym kraju: PO, PiS, SLD, PSL, PJN, Ruch Palikota.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, komitet wyborczy, który zarejestrował do wtorku do godz. 24 listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów wyborczych, uprawniony jest do zgłoszenia dalszych list, bez poparcia zgłoszenia podpisami wyborców.(PAP)

akuc/ ajg/ par/ jbr/

bEgJzriW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)