Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CZD: operacja czterolatki, która zatruła się grzybami, bez komplikacji

0
Podziel się:

#
dochodzi wypowiedź rzeczniczki prasowej CZD
#

bEDuBgbp

# dochodzi wypowiedź rzeczniczki prasowej CZD #

23.09. Warszawa (PAP) - Operacja czterolatki, która zatruła się grzybami, przebiegła bez nieprzewidzianych komplikacji - poinformowała PAP w poniedziałek rano rzeczniczka Centrum Zdrowia Dziecka Joanna Komolka. W nocy dziewczynka miała przeszczep wątroby.

Jak poinformowała Komolka, dziewczynka dobrze zniosła operację. Trwała ona ok. dziewięciu godzin. Dawca wątroby znalazł się w niedzielę, organ natychmiast trafił do CZD.

bEDuBgbr

"Operacja zaczęła się około godz. 23, skończyła przed godz. 8. Była to bardzo trudna i skomplikowana operacja, na szczęście obyło się bez nieprzewidzianych komplikacji. Dziewczynka jest nadal w stanie krytycznym, ale w miarę stabilnym i według lekarzy, biorąc pod uwagę jej ciężki stan, dość dobrze zniosła operację" - powiedziała PAP Komolka. Operację przeprowadził zespół kilkunastu specjalistów.

Komolka dodała, że dziewczynka obecnie przebywa na oddziale pooperacyjnym, jest uśpiona i stale monitorowana przez lekarzy. Podawane są jej leki, które mają zapobiec powikłaniom. "Dopiero najbliższe dni przyniosą informacje, jak dalej będzie wyglądała sytuacja, czy przeszczep się przyjmie i nie dojdzie do zakażenia" - zaznaczyła rzeczniczka.

W czwartek czterolatka w stanie ciężkim, z poważnym uszkodzeniem wątroby trafiła do CZD. Została tam przewieziona ze szpitala w Oleśnie (Opolskie). Dziecko zatruło się muchomorem sromotnikowym. (PAP)

akw/ mja/ pz/

bEDuBgbS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)