Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CZD: Tomek opuścił oddział pooperacyjny

0
Podziel się:

Sześcioletni Tomek opuścił już oddział pooperacyjny i trafił na oddział
chirurgiczny. Czuje się lepiej, choć lekarze zdecydowali, że ponownie podłączą go do respiratora -
poinformował PAP rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka Paweł Trzciński.

bEJyZInF

Sześcioletni Tomek opuścił już oddział pooperacyjny i trafił na oddział chirurgiczny. Czuje się lepiej, choć lekarze zdecydowali, że ponownie podłączą go do respiratora - poinformował PAP rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka Paweł Trzciński.

Rzecznik zapewnił, że stan dziecka jest "stabilny i nie zagraża jego życiu".

Sześciolatek zatruł się muchomorem sromotnikowym 7 sierpnia. W ostatniej chwili, 17 sierpnia, lekarzom Centrum Zdrowia Dziecka udało się przeprowadzić przeszczep wątroby. Chłopiec na razie przeszedł sześć operacji, czeka go siódma.

bEJyZInH

"Obserwujemy, jak radzi sobie Tomek. Teraz wspomagamy jego oddech. Ale czuje się już na tyle dobrze, że przekazaliśmy go na oddział chirurgiczny, pod opiekę prof. Piotra Kalicińskiego. Od dawna czekaliśmy na to, żeby chłopiec opuścił oddział pooperacyjny" - powiedział Trzciński.

W weekend wdało się zapalenie płuc i sześciolatek przechodzi terapię antybiotykową. Od niedzieli jego stan się zaczął poprawiać. W poniedziałek zdecydowano się odłączyć dziecko od respiratora, ale po pewnym czasie okazało się, że jego układ oddechowy trzeba jeszcze wspomóc.

Kiedy Tomek poczuje się lepiej, czeka go operacja zszycia powłok brzusznych, które cały czas są jeszcze otwarte. Na oddziale chirurgicznym będzie powoli przygotowywany do operacji, ale jej data nie jest jeszcze znana.

"Chłopiec jest świadomy, reaguje, mama przebywa przy nim praktycznie przez cały czas. Silnie reaguje na to, co się dzieje wokół niego" - opisywał rzecznik CZD.

bEJyZInN

Sprawą Tomka przejęli się internauci. Na prośbę Centrum Zdrowia Dziecka przesyłają bajki przeznaczone dla chłopca. "Informujemy Tomka o napływających bajkach. Chłopiec dostaje też prezenty od darczyńców. Bardzo się z nich cieszy. W jego imieniu bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc" - podkreślił Trzciński.(PAP)

lt/ agt/ jbr/

bEJyZIoi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)