Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CZD: wkrótce decyzja ws. zszycia powłok brzusznych u Tomka

0
Podziel się

Sześcioletni Tomek czuje się dobrze. W najbliższych dniach lekarze podejmą
decyzję o przeprowadzeniu operacji zszycia powłok brzusznych - powiedział w poniedziałek PAP
rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka Paweł Trzciński.

bEhZDayJ

Sześcioletni Tomek czuje się dobrze. W najbliższych dniach lekarze podejmą decyzję o przeprowadzeniu operacji zszycia powłok brzusznych - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka Paweł Trzciński.

"W niedzielę widziałem się z Tomkiem. Chłopiec je już lekkostrawne potrawy i mamy z nim normalny kontakt. Jest odłączony od urządzeń, które pomagały mu funkcjonować, oprócz tych, które monitorują pracę jego organizmu" - dodał rzecznik CZD.

Wyjaśnił, że osoby opiekujące się sześciolatkiem są zadowolone z przebiegu jego kuracji. "Wszystkie niepokojące objawy już ustąpiły" - zapewnił Trzciński. Zaznaczył jednak, że chłopiec wymaga jeszcze długiej terapii.

bEhZDayL

"W najbliższych dniach lekarze podejmą decyzję o przeprowadzeniu operacji powłok brzusznych" - zapowiedział. Przyznał, że trudno na razie powiedzieć, ile czasu Tomek będzie potrzebował, by dojść do siebie po tej operacji. "Są to raczej długie tygodnie" - dodał rzecznik CZD.

Tomek zatruł się muchomorem sromotnikowym 7 sierpnia. W ostatniej chwili, 17 sierpnia, lekarzom Centrum Zdrowia Dziecka udało się przeprowadzić przeszczep wątroby. Do tej pory chłopiec przeszedł już sześć operacji, planowane zszycie powłok brzusznych będzie siódmą z kolei.(PAP)

ekr/ agt/ jbr/

bEhZDazm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)