Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
powódź
30.06.2006 18:18

Czechy-Austria: Meteorolodzy ostrzegają przed powodzią

Czeski Instytut Hydrometeorologii wydał w piątek ostrzeżenie przed powodzią dla obszarów w pobliżu granicy z Austrią i Słowacją, gdzie po obfitych deszczach niebezpiecznie podniósł się poziom wody w rzekach.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Czeski Instytut Hydrometeorologii wydał w piątek ostrzeżenie przed powodzią dla obszarów w pobliżu granicy z Austrią i Słowacją, gdzie po obfitych deszczach niebezpiecznie podniósł się poziom wody w rzekach. *

W Austrii zanotowano już podtopienia zamieszkanych terenów.

Czescy meteorolodzy przewidują podczas weekendu kolejne ulewy, które mogą spowodować jeszcze większy przybór wody w rzekach. Część rzek już wystąpiła z brzegów.

Najbardziej zagrożone są tereny nad dopływem Morawy, Dyją, w południowych Czechach. Dyja już w piątek zalała kilka austriackich wsi.

Wylewy tej rzeki na terenie Austrii dotknęły około 1500 domów - poinformował rzecznik regionalnej straży pożarnej. Dodał, że ewakuować mieszkańców trzeba było tylko z kilku domów.

Najbardziej ucierpiało w Austrii miasto Raabs nad Dyją, w której w ciągu dwóch godzin w nocy poziom wody podniósł się o pięć metrów - podała austriacka agencja APA.

Przy stawianiu zapór przeciwpowodziowych, wypompowywaniu wody z budynków i ewakuacji ludzi pracuje około trzech tysięcy strażaków. (PAP)

klm/ ap/

5233

Tagi: powódź, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz