Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czechy: Do 9 wzrosła liczba ofiar pożaru w Pradze

0
Podziel się

#
jeszcze jedna ofiara śmiertelna
#

bEhbmMbp

# jeszcze jedna ofiara śmiertelna #

27.10. Praga (PAP) - Do dziewięciu wzrosła liczba śmiertelnych ofiar pożaru w Pradze, który wybuchł w nocy w sąsiedztwie głównego dworca autobusowego Florenc. Policja poinformowała w środę po południu, że znalazła zwłoki jeszcze jednej osoby.

"Ciało znaleźli śledczy, którzy na miejscu badali przyczyny nocnego pożaru" - powiedziała policyjna rzeczniczka Ivana Jeżkova.

bEhbmMbr

Dwie osoby uratowane z płomieni przebywają w szpitalu.

Wcześniej straż pożarna wyjaśniła, że hala o powierzchni około 100 metrów kwadratowych należała do czeskich kolei i była opuszczona. Wewnątrz spali bezdomni. Tożsamość ofiar nie jest znana.

Wciąż nie wiadomo też, co wywołało pożar. Jedną z prawdopodobnych hipotez jest nieostrożne obchodzenie się z ogniem. W budynku nie było prądu; chroniący się tam bezdomni oświetlali pomieszczenie świeczkami.

Strażacy otrzymali zgłoszenie mniej więcej pół godziny po północy. Gdy dojechali na miejsce, dwukondygnacyjny budynek stał w płomieniach. Ogień udało się opanować dopiero po kilku godzinach, ale hala doszczętnie spłonęła.

bEhbmMbx

W gaszeniu pożaru uczestniczyło ponad 10 zastępów straży pożarnej, a także ochotnicy i jednostki pomocnicze.

Istniało poważne zagrożenie, że ogień przeniesie się na pobliski budynek nowego głównego terminalu autobusowego w Pradze. Rano poważnie był utrudniony ruch autobusów. Zamknięta była też pobliska stacja metra.

To najtragiczniejszy pożar w Republice Czeskiej w ostatnich latach.

Podobną liczbę ofiar zanotowano w Czechach po raz ostatni w 1995 roku, kiedy płonął praski hotel Olympik. Zginęło wówczas osiem osób, a 34 odniosły obrażenia.

bEhbmMby

Z Pragi Michał Zabłocki (PAP)

zab/ jhp/ kar/

bEhbmMbS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)