Notowania

czechy
16.07.2010 16:38

Czechy: Niski lot balonów spłoszyl stado koni, 2 z nich padły

Lecące nisko dwa balony na gorące powietrze spłoszyły w czwartek stado koni w miejscowości Rychnovek w powiecie Nachod we wschodnich Czechach, co spowodowało śmierć dwóch zwierząt - poinformowała w piątek rzeczniczka powiatowej komendy policji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Lecące nisko dwa balony na gorące powietrze spłoszyły w czwartek stado koni w miejscowości Rychnovek w powiecie Nachod we wschodnich Czechach, co spowodowało śmierć dwóch zwierząt - poinformowała w piątek rzeczniczka powiatowej komendy policji. *

Właściciele koni szacują swe straty na 600 tys. koron (30,5 tys. dolarów). Trwa dochodzenie, które ma ustalić okoliczności zdarzenia.

"Gdy balony przeleciały na małej wysokości nad zagrodą, stado koni spłoszyło się i zaczęło biegać w różnych kierunkach. Skutki były tragiczne" - powiedziała policyjna rzeczniczka. Dwa konie doznały poważnych obrażeń, a wezwany weterynarz orzekł, że nie da się ich uratować. Jedno zwierzę padło, a drugie uśpiono.

Policja zaapelowała do ludności o dostarczenie fotografii i filmów wideo, które pomogłyby w zidentyfikowaniu balonów. Na razie znane są tylko ich kolory. (PAP)

dmi/ ro/

6627952

Tagi: czechy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz