Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czechy
15.02.2006 10:15

Czechy: Vaclav Klaus podejmie Lecha Kaczyńskiego kolacją na zamku w Lanach

15.2.Warszawa (PAP/CTK) - Prezydent Lech Kaczyński z małżonką będzie w czwartek wieczorem gościem państwa Klausów w pozapraskiej siedzibie prezydenta Czech - na zamku w Lanach. Prywatne spotkanie i kolacja obu par prezydenckich rozpoczną dwudniową wizytę Lecha Kaczyńskiego w Czechach - informuje w środę agencja CTK.

Podziel się
Dodaj komentarz

*15.2.Warszawa (PAP/CTK) - Prezydent Lech Kaczyński z małżonką będzie w czwartek wieczorem gościem państwa Klausów w pozapraskiej siedzibie prezydenta Czech - na zamku w Lanach. Prywatne spotkanie i kolacja obu par prezydenckich rozpoczną dwudniową wizytę Lecha Kaczyńskiego w Czechach - informuje w środę agencja CTK. *

W piątek program przewiduje oficjalne przyjęcie i rozmowy na zamku praskim oraz wizytę w Izbie Poselskiej czeskiego parlamentu.

Agencja CTK, która przypomina, że do wizyty miało dojść w końcu stycznia, ale została odwołana po katastrofie budowlanej w Katowicach, przybliża sylwetkę polskiego prezydenta. Pisze o jego zaangażowaniu od młodości wraz z bratem Jarosławem w działalność antykomunistyczną, o renomie twardego polityka, jaką zdobył.

CTK podkreśla, że chodzi o jedną z pierwszych wizyt zagranicznych prezydenta Kaczyńskiego i że ma ona przede wszystkim charakter kurtuazyjny, zapoznawczy.

Można się spodziewać - pisze agencja - że z politykami czeskimi polski prezydent będzie rozmawiać m.in. o Unii Europejskiej i jej przyszłości oraz znaczeniu Grupy Wyszehradzkiej, którą poza Polską i Czechami tworzą Węgry i Słowacja. Kaczyński przyznaje, że np. w kwestii UE bliskie są mu poglądy Vaclava Klausa - zauważa czeska agencja, powołując się na wywiad udzielony jej przez Lecha Kaczyńskiego jeszcze w grudniu.

CTK odnotowuje, że z polskiego punktu widzenia ważne jest obecnie przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju i w tym kontekście zwięźle charakteryzuje niełatwe stosunki Polski z Rosją, wspominając m.in. polskie zaangażowanie w sprawy ukraińskie. (PAP)

kan/ ap/ jra/

1521

Tagi: czechy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz