Notowania

czechy
12.01.2009 19:13

Czesi chcą konferencji donatorów dla Strefy Gazy

Czeska prezydencja UE jest zaniepokojona losem cywilów na terenach objętych walkami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/MOHAMED MESSARA)

Czeska prezydencja Unii Europejskiej chciałaby zorganizować konferencję donatorów w odpowiedzi na potrzeby humanitarne w Strefie Gazy - poinformowało w poniedziałek czeskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

_ - Czeski minister spraw zagranicznych jest gotów zwołać międzynarodową konferencję donatorów w sprawie nie cierpiącej zwłoki sytuacji humanitarnej ludności w Strefie Gazy _ - napisano w opublikowanym w Pradze komunikacie. - _ Czeska prezydencja jest gotowa wziąć tę misję na siebie najszybciej, jak to możliwe _.

Według źródeł palestyńskich, liczba Palestyńczyków zabitych w Strefie Gazy wzrosła w poniedziałek, w 17. dniu izraelskiej ofensywy, do ponad 900. Liczbę rannych Palestyńczyków oszacowano na 3950.

Izrael rozpoczął 27 grudnia ofensywę w odpowiedzi na ostrzał rakietowy swego terytorium, prowadzony ze Strefy Gazy przez radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas. Dotychczas zginęło 13 Izraelczyków, w tym 10 żołnierzy.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ ) 
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: czechy, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz