Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Częstochowa: Miasto kupi tablety dla uczniów

0
Podziel się:

Częstochowa wyda 50 tys. zł na zakup tabletów dla szkoły, która zwycięży
w organizowanym przez miasto konkursie interdyscyplinarnym "Tablet w gimnazjum". Na zgłoszenia
samorząd czeka do środy - poinformował w poniedziałek rzecznik Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj.

bEDuycnF

Częstochowa wyda 50 tys. zł na zakup tabletów dla szkoły, która zwycięży w organizowanym przez miasto konkursie interdyscyplinarnym "Tablet w gimnazjum". Na zgłoszenia samorząd czeka do środy - poinformował w poniedziałek rzecznik Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj.

"Tablety będzie można wykorzystywać w szkole i w domu ucznia" - poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta. Rzecznik częstochowskiego samorządu Włodzimierz Tutaj dodał, że za 50 tys. zł z budżetu miasta samorząd zakupi ok. 35-38 tabletów dla jednej klasy gimnazjalnej.

O nagrodę główną będą rywalizować w konkursie uczniowie wyznaczeni przez szkoły.

bEDuycnH

Konkurs - jak poinformowano - będzie się odbywał w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczniowie przygotują pod opieką nauczyciela konspekt w formie elektronicznej z wybranego przedmiotu. "Uczestnik musi tak przygotować swoją pracę konkursową, jakby prowadził lekcję w pracowni wyposażonej w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie komputerowe" - poinformowało biuro prasowe urzędu.

Do drugiego etapu zakwalifikuje się pięciu uczniów, którzy przygotują najciekawsze prace a następnie każdy z nich poprowadzi lekcję z wykorzystaniem multimediów. W czasie pokazu w ławkach szkolnych zasiądą pozostali autorzy prac oraz przedstawiciele szkół. O zwycięstwie zdecyduje punktacja.

Nagrodą będą tablety dla uczniów oraz nauczycieli uczących w zwycięskiej szkole.

Na zgłoszenia do konkursu "Tablet w gimnazjum" samorząd czeka do środy.

bEDuycnN

W ubiegłym roku, w ramach pierwszej edycji konkursu, do trzech częstochowskich gimnazjów trafiły łącznie 104 tablety, o wartości ok. 150 tys. zł.(PAP)

ktp/ abe/

bEDuycoi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)